Hizmetlerimiz

Güç Kaynağı Bakımı

"Güç kaynağı bakımı" işlemi aküleriniz için oldukça önemli bir işlemdir. Akülerde yapılması gereken bakım aşamaları kesintisiz güç kaynağınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Bu sebeple de belirli aşamalardan geçmesi gerekir. Konunun uzmanları tarafından yapılması gereken akü bakımı, düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Periyodik olarak belirli sürelerde tekrarlanması gereken aşamalar her zaman akünün en iyi performansta çalışmasını sağlar. Bu sebeple de en çok dikkat edilmesi gereken bakım çalışmasıdır.

Güç Kaynağı Bakımı Nasıl Yapılır

Birçok akü sahibinin bilmesi gereken detaylar mevcuttur. Öncelikle akü bakımı ve belirtilen bakımın nasıl yapılacağı ile ilgili detayların bilinmesi önemlidir. Düzenli ve periyodik olarak bakım aşamalarının yapılarak bozulması önlenmektedir. Birçok kişi tarafından tercih edilen güç kaynağı bakımı yapılırken bilinmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir,

  • Öncelikle ups modeline göre bakım yapılmalıdır
  • PS Çalışma Ortamı, Dış ve İç Bölgesi Hasar Kontrolünün Sağlanması
  • Tozlanma ve Kirlenmeye Karşı Bakımının Yapılması
  • Hava Akışının ve Fanlarının Kontrolünün Yapılması
  • Elektriksel Bağlantı Noktalarının ve Elemanlarının Kontrolünün Sağlanması
  • Kablo ve Devre Kesicilerin Kontrolünün Yapılması
  • Alarm Kayıtlarının İncelenmesi

 

Güç Kaynağı Bakım Süreçlerinin Önemi

Belirtilen bakım süreçleri detaylı bir şekilde ele alınmalıdır. Bu şekilde yapılarak her akünün model değişiminde bakım işleminin de değiştiği bilinmelidir. Güç kaynaklarının birçok modeli mevcuttur. Bu sebeple de modeline göre bakım işlemi yapılması gerekir. Aşamalara uygun bir şekilde kısa sürede güç kaynağı bakımı yapılmalıdır. Belirtilen süreçler dahilinde ilerlenmesi durumunda sınırsız bir çalışma süreci ve akülerin performansında  herhangi bir aksama yaşanmamaktadır.

Güç Kaynağı Bakım Fiyatları

Güç kaynaklarında çalışma sürecinde ekstrem bir durum gözlenmemesi için öncelikle bakım çalışmalarına dikkat edilmemelidir. Daha sonra da performansında herhangi bir sorun olup olmadığı teknik servis tarafından kontrol edilir. Bu şekilde testlerden geçirilen akü eski performansından herhangi bir kayıp yaşamadan çalışma sürecine devam eder. Güç kaynağı bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar atlanmadan bakım işleminin düzenli şekilde yapılması gerekir. Bu şekilde yüksek performanslı çalışmalarına devam eden akü modelleri, bakım ile eski performansı ile çalışmaya devam eder.

standell